Hľadáme remeselníkov: Návrat tradícií do Topoľčianok

Prihlásiť sa môže až 70 remeselníkov

FESTIVAL TRADIČNÝCH REMESIEL A CHUTÍ TOPOĽČIANKY 2018

Mnohí si možno spomínate na preslávený jesenný jarmok v Topoľčiankach, na ktorom sa stretli stovky predajcov a tisíce návštevníkov. Schádzali sa na ňom ľudia miestni aj zo širokého okolia.

Dnes sú Topoľčianky významnou vinárskou obcou s národným žrebčínom a kaštieľom s najkrajším anglickým parkom na Slovensku. Obec Topoľčianky je miestom konania najrôznejších akcií, niektoré, ako 1. Máj či Vinobranie navštívi v priemere aj 15.000 návštevníkov.

Spojením miestneho Vinobrania, Folklórnych slávností a Osláv 725.výročia prvej písomnej zmienky o obci Topoľčianky sa začiatkom septembra vytvoril krásny priestor pre usporiadanie Festivalu tradičných remesiel a chutí Topoľčianky 2018.

Populárne spojenie gastronómie a remesiel, na začiatku anglického parku v centre turistického ruchu predpokladá sľubnú akciu. Festival organizuje miestna Asociácia subjektov cestovného ruchu. Organizátor sa sústreďuje na poctivých remeselníkov a nie predajcov zakúpeného tovaru, aby bolo podujatie čo najautentickejšie.

Atraktívne umiestnenie Festivalu medzi historickou budovou žrebčína a kaštieľom, Folklórne slávnosti, Oslavy výročia obce a miestne Vinobranie sú zárukou vysokej návštevnosti. Cieľom podujatia je priniesť návštevníkom zážitok z prezentácie našich tradícií, histórie, zručností, spevu, tanca a jedál, ktoré sú už vo veľkej miere opomínané.

Využite príležitosť na svoju prezentáciu na tomto atraktívnom mieste a prihláste sa.

Termín konania: 8. septembra 2018

Čas predaja: 10:00 – 18:00

Termín uzatvárania prihlášok: 20. augusta 2018

Poplatok za predajné miesto: 20,00 EUR (paušálny poplatok)

Organizačné pokyny
Trhový poriadok

Asociácia subjektov cestovného ruchu je občianske združenie, ktorého činnosť je zameraná na prezentáciu obce Topoľčianky a jej činnosť nieje zameraná na tvorbu zisku. Preto sú poplatky za predajné miesta iba vo výške nákladov Asociácie. Organizátor chce odprezentovať čo najviac remesiel s celkovým počtom 70 predajných miest, taktiež si organizátor vyhradzuje právo na limit jednotlivých druhov remesiel.

2018-09-04T23:23:22+00:00