Hľadáme remeselníkov: Návrat tradícií do Topoľčianok

Prihlásiť sa môže až 80 remeselníkov

FESTIVAL TRADIČNÝCH REMESIEL A CHUTÍ TOPOĽČIANKY 2019

Mnohí si možno spomínate na preslávený jesenný jarmok v Topoľčiankach, na ktorom sa stretli stovky predajcov a tisíce návštevníkov. Schádzali sa na ňom ľudia miestni aj zo širokého okolia. Takýto jesenný jarmok bol.

Dnes sú Topoľčianky významnou vinárskou obcou s národným žrebčínom a kaštieľom s najkrajším anglickým parkom na Slovensku. Obec Topoľčianky je miestom konania najrôznejších akcií, niektoré, ako 1. Máj či Vinobranie navštívi v priemere aj 15.000 návštevníkov.

Práve spojením Vinobrania v známom topoľčianskom vinárstve Chateau Topoľčianky a Festivalu tradičných remesiel a chutí, sa začiatkom septembra vytvoril jedinečný priestor pre usporiadanie gastronomického a remeselného Festivalu.

Populárne spojenie chutí a remesiel, na začiatku anglického parku v centre turistického ruchu predpokladá sľubnú akciu. Festival organizuje miestna Asociácia subjektov cestovného ruchu.

Organizátor Festivalu sa sústreďuje na výber poctivých remeselníkov, hand-made výrobcov a samotvorcov, nie predajcov zakúpeného tovaru, aby bolo toto podujatie čo najautentickejšie, príťažlivé, a aby bol splnený aj edukačný efekt Festivalu pre mladú generáciu.

Atraktívne umiestnenie Festivalu medzi historickou budovou  Národného žrebčína a kaštieľom Topoľčianky, Folklórne skupiny, Vinobranie v Chateau Topoľčianky, program pre najmenších, sú zárukou vysokej návštevnosti podujatia.

Cieľom podujatia je priniesť návštevníkom zážitok z prezentácie našich tradícií, histórie, zručností, spevu, tanca a jedál, ktoré sú už vo veľkej miere opomínané.

Využite príležitosť na svoju prezentáciu na tomto atraktívnom mieste a prihláste sa.

Termín konania: 1. septembra 2019

Čas predaja: 10:00 – 18:00

Termín uzatvárania prihlášok: 20. augusta 2019

Poplatok za predajné miesto (3x3m): 25,00 EUR (paušálny poplatok)

Asociácia subjektov cestovného ruchu je občianske združenie, ktorého činnosť je zameraná na prezentáciu obce Topoľčianky a jej činnosť nieje zameraná na tvorbu zisku. Preto sú poplatky za predajné miesta iba vo výške nákladov Asociácie. Organizátor chce odprezentovať čo najviac remesiel s celkovým počtom 80 predajných miest, taktiež si organizátor vyhradzuje právo na limit jednotlivých druhov remesiel.